Arsa Alana Ev Bedava

İz bırakanlar olarak Beyaz TV ekibinin konuk olduğu EKMAS Yatırım Kampüsünde arsaVev Genel Müdürü Cem Ergüven ve ahşap ve hasır yapıların ustası Naswood Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Erbay yer aldı. Arsanın günümüz koşullarında geçirdiği evrime ve önemine dikkat çeken Cem Ergüven, önemli bilgiler paylaştı.

Özümüze Dönüyoruz

Arsa sektöründe yılbaşından beri çok önemli gelişmelerin olduğunu söyleyen arsaVev Genel Müdürü Cem Ergüven, son 9 aylık süreçte 1 milyona yaklaşan konut dışı gayrimenkul satışının gerçekleştiğini söyledi. Konut alımının ekonomik koşullar sebebiyle imkansıza yaklaşması aslında özümüze dönüşün bir fırsatı olduğunu belirtti.

“Arsa Alana Ev Bedava”

“Bu Enterasan bir realiteyi yansıtıyor. Yatırımcı tek başına bir arsaya ulaşamazdı. Konuta ulaşmak ise zorlaştı. Arsa maliki ise bu tarz tek yatırımcıyı bulamazdı. Yapım süresi, yapıldığı zaman türü ve bedeli belli olan bir fırsat.”

İlginin çok yüksek olduğunu belirten Ergüven bu noktayı sosyal sorumluluk olarak gördüklerini söyledi. Ayrıca bu ilginin yüksekliği arsanın ileride en önemli yatırım araçlarından biri olacağını gösterdiğini sözlerine ekledi.

Konutta Yaşanan Kriz

Konutta suni fiyat artışlarının yaşandığını ancak sektörde meydana gelen balon etkisinin yabancı alımların durması ile söneceğini vurguladı. Sosyal arsa inovasyonu sayesinde yatırımcıların arsadan eve olan yolculuğa çok rahat bir şekilde çıkabildiklerini söyledi.

Arsada Gözde Lokasyonlar

“Çanakkale çok gözde bir lokasyon. Ancak yaşamsallık mecburiyeti içerisinde olanlar alışagelmiş yaşamsallıklarına benzer lokasyonlarda alternatif yaşam alanı arıyorlar. Bu alanlar ise kişiden kişiye değişen gözde lokasyon olgusunu yaratıyor.”