Arsa Ankara Proje Alanı Yakınına Dev Yatırım

Yüce bir ulusun başkentliğini yapan Ankara’ya 1 milyar euroluk dev yatırımın temelleri atıldı. Bolu Tünelinden geçecek olan Orta Anadolu Otoyolu bir EKMAS Yatırım projesi olan Arsa Ankara’nın yakınından geçecek.

Orta Anadolu Otoyolu, 225 kilometre uzunluğunda gidiş ve gelişinde 3’er şeritli yol olacak şekilde planlandı. Sakarya’nın Akyazı ilçesiyle Ankara arasında inşa edilecek otoyol tamamlandığında Kuzey Marmara Otoyolu ile Niğde Otoyoluna bağlanmış olacak.

Afet Alanlarına ve Ticari Faaliyetlere Yeni Soluk

Yüzyılın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat depremlerinden çıkarılacak önemli dersler var. Bunlardan birisi hiç kuşkusuz depreme karşı dirençli otoyollar inşa etmek. Deprem felaketinin ardından bölgeye sevki gerçekleşen gıda, su ve deneyimli kurtarma ekiplerinin hızlı bir şekilde afet alanına gidebilmesi çok önemli. Bu sebeple yeni yapılacak olan Orta Anadolu Otoyolu, depreme karşı dayanıklı modern mühendislik teknikleriyle yapılacak.

İstanbul-Ankara arasında artan trafik hacmine ve ticari sevkiyata da yeni soluk getirecek olan otoyolun, bölgenin kalkınma faaliyetlerine de yardımcı olması bekleniyor.

Başkentle mega kenti yakınlaştıracak olan proje kapsamına ek olarak Ankara-İstanbul arasını 80 dakikaya düşürecek yeni Hızlı Tren Projesi de 2028’de bitirilecek. 344 kilometrelik güzergahta 350 kilometre sürat yapılabilecek Ankara-İstanbul Süper Hızlı Tren Hattı’nda 120 kilometreyi bulan 52 tünel inşa edilecek.

Arsa Ankara

Dahi bir liderin öncülüğünde başkent ilan edilen güzel Ankara’da satışa çıkan Arsa Ankara projesi, tarihi dokusuyla ön plana çıkmış olan Beypazarı ilçesinde hayata geçirildi.

Sosyal alanları, Beypazarı’nın tarihinden ve eşsiz kültüründen ilham alınarak tasarlanan proje, 5 etap şeklinde oluşturuldu. Taş fırınlar, çocuk tarım ve deneyim alanları, bisiklet istasyonları ve yolları, çocuk çadırı ve oyun alanları, Beypazarı el sanatları atölyesi, dev ateş çukuru ve eğlence yerleri tasarlandı.

Muhteşem Lokasyon

Altyapısı EKMAS Yatırım tarafından yapılacak olan Arsa Ankara, muhteşem lokasyonu ile dikkat çekiyor. Esenboğa Havalimanına, Kızılcahamam’a ve Ankara’nın incisi Çankaya’ya 45 dk uzaklıkta olan proje alanı, Çankırı iline 1.5 saat, Eskişehir ve Bolu’ya ise 2 saattir.

Proje hakkında detaylı bilgi için profesyonel kadrosu ile EKMAS Yatırım projelerinin satış ve pazarlamasını gerçekleştiren arsaVev ile iletişime geçin.