arsaVev’den Kadın ve Kız Çocuklarına Destek

İz Bırakanlar’ın bu haftaki bölümüne konuk olan arsaVev Marka Danışmanı Selen Arıkan, kadın ve kız çocukları kapsamında yapılan önemli sosyal sorumluluk projelerine dair bilgiler paylaştı.

Fenerbahçe Kadın Voleybol ve Futbol Takımı Sponsoru, arsaVev

Şirket misyonu kapsamında kız çocuklarına eğitim verdiklerini ve kadın-erkek eşitliğini başta şirket içerisinde olmak üzere toplumda yaymak maksadıyla toplumsal cinsiyet eşitliği çerçevesinde çalışmalar yaptıklarını söyledi. Arıkan, Fenerbahçe kadın futbol ve voleybol takımına sponsor olduk. Özellikle kadın takımlarına destek vermek istedik. Toplumda kadın ve kız çocuklarına yer vermek ve erkek sporu adı altında adlandırılan alanlarda kadınlara yer açmak için toplumsal cinsiyet eşitliği üzerine yaptığımız çalışmalar ile gayemizi güçlendirmek niyetindeyiz.” dedi.

WEPs Prensiplerini İmzalayan İlk Gayrimenkul Firması

“Firmamız, HeForShe, Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi tarafından 2014’te, toplumsal cinsiyet eşitliğinin yaygın hâle getirilmesi için başlatılan dayanışma hareketini benimsedi. Bu kapsamda arsaVev, iş dünyasında ve toplumda cinsiyet eşitliğini ve kadınların güçlendirilmesini teşvik eden Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni (WEPs) imzalayan ilk gayrimenkul firması. Bu alanda çalışmalar yürütmekten dolayı gurur duyuyoruz.” dedi.

 “Kadın Çalışanların ve Kadın Yöneticilerin Sayısını Artıyoruz”

Hem futbol hem voleybol takımındaki sporculara eğitim desteği sağladıklarını belirten Arıkan, Awen For Us ile Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezinde kız çocuklarımıza eğitim sağlayacağız. Sporcularımızın kişisel eğitimlerinin yanı sıra, kişisel markalarını oluşturma ve güçlendirme ve finansal yönetimleri üzerine eğitimler de vereceğiz. “Evde Eşitlik Var” adlı çalışma ile kurum içerisinde eğitimlerimiz devam ediyor. Ayrıca şirket olarak kadın çalışanların ve kadın yöneticilerin sayısını da artırıyoruz.” dedi.