Bülent Öztürk, CNN Türk’e Konuk Oldu

10 Ekim tarihinde yayınlanan CNN Türk programına konuk olan arsaVev Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Öztürk, son yılların trendi arsa yatırımı hakkında özel açıklamalara bulundu.

 Yaşanan Covid-19 pandemisi ile hayatlarımızda büyük değişimlerin olduğunu ve bu değişimlerin yatırım araçlarına da yansıdığını belirten arsaVev Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Öztürk, büyük ivme kazanan arsa yatırımı hakkında şu ifadelere yer verdi.

“2020 yılından beri arsa alımlarında sürekli ivme kazanan bir durum gözlemliyoruz. Bu durumu tetikleyen en önemli sebepler koronavirüs felaketi ve yaşanan elzem depremler.

Önce, yaşanan pandemi koşullarında doğayla iç içe olmak ve kendini tecrit etmek isteyen insanlar arsaya yöneldi. Bu sırada ve sonrasında ülkemiz art arta büyük depremler yaşadı. Elazığ, İzmir ve 6 Şubat depremlerinden sonra arsaya talepte de ciddi artışlar gözlendi.”

“Konuta Erişim Her Geçen Gün Zorlaşıyor”

Yaşanan göçler ve dünyayı kasıp kavuran ekonomik kriz etkisiyle konuta erişimin zorlaştığını belirten Öztürk, bu durumun ilerleyen zamanlarda da devam edeceğini, bu sebeple konut alamayan ve doğal bir yaşamın hayalini kuran yatırımcıların arsaya yöneldiğine dikkat çekti.

Gözde Lokasyonlar, Kuzey Ege ve İstanbul Sınırları

Arsa yatırımcılarının değişen profillerine vurgu yapan Öztürk, bu çerçevede farklı lokasyon tercihleri görüldüğünü belirtti. Öztürk, “Doğayla iç içe olmak isteyen kişilerin tercihi Kuzey Ege oluyor. Amacı sonrasında konut yapmak isteyen yatırımcılar ise şehrin çeperlerini tercih ediyor. İstanbul’da Silivri ve Lüleburgaz ve Sapanca bu lokasyonlara örnek.” dedi.

Arsanın farklı imar türlerinin olduğunu ve amaca uygun olanın alınmasının gerekliliğine vurgu yapan Öztürk, tarla ile arsa arasında büyük farklar olduğunu, arsanın teknik bir iş olduğunun altını çizdi.