Depreme Karşı Güvenli Arsa Projesi Tanıtıldı

Yatırımcıyı tapu sahibi yapmak için çeşitli projelerin satışı gerçekleştiren ArsaVev, deprem riski az olan Ankara’nın Beypazarı ilçesinde ‘Arsa Ankara’ projesini tanıttı.

Yatırımcıyı erişilebilir bütçelerle tapu sahibi yapan ArsaVev, Türkiye’nin deprem riski en düşük bölgelerinden olan Ankara Beypazarı’nda hayata geçirilen “Arsa Ankara” projesi ile sağlam zeminli, güvenli ve ulaşılabilir fiyatlara konut arsaları sunuyor.

Küçük Bütçelerle Bile Tapu Sahibi Olma İmkanı

Ulaşılabilir tapuhedefi ile uygun bütçeli ve sürdürülebilir yatırım ürünleri sunan  ArsaVev, deprem tehlikesinden uzak, güvenli bir bölge olan Ankara Beypazarı’nda yer alan ‘Arsa Ankara’ projesi ile küçük yatırımcılar için büyük bir yatırım fırsatı geliştirdi. Bir deprem ülkesi olan Türkiye’de herkesin güvenli bir ikinci evi olması hedefiyle geliştirilen Arsa Ankara, Beypazarı’nda 1.000 konutluk bir arazi üzerinde yatırımcıya sağlam zeminli ve güvenli bir arsa üzerinde ev sahibi olma fırsatı sunuyor. Arsa Ankara projesinden 60 ay vade ve 3.600 TL’lik taksitlerle tapu sahibi olunabilirken, vade süresince arsalar hem değer kazanıyor hem de aylık taksitler enflasyon karşısında zamanla düşüyor.

Master Planı Hazır

Ankara Beypazarı’nda resmi ve onaylı master plan içinde yer alan “Arsa Ankara”, 180 Bin m2 büyüklüğe ve toplam 1.000 konutluk alana sahip. “Arsa Ankara” sadece bir yatırım projesi olmakla kalmıyor, güvenli bir geleceğin de kapılarını açıyor. Ankara ili Beypazarı ilçesi resmi master planı içinde yer alan arazinin çevresinde karayolu ağı, sağlık, eğitim ve kış sporları tesisleri bulunurken ticari alanlar da planlanmış durumda. Projeden tapu sahibi olan yatırımcılar evlerinin yapım sürecinde EKMAS Yapı’dan da destek alabiliyor.

Öztürk; “Depremi Düşünerek Yeni Yaşam Alanları Hazırlamalıyız.

Ankara, çocuk oyun ve deneyim alanları, çok amaçlı spor alanları, sanat atölyeleri, sosyal ve eğlence alanları ile donatılmış şekilde projelendirildi. Arsa yatırımını yükselen bir değere dönüştürmeyi hedeflediklerini belirten ArsaVev Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Öztürk, yeni projeleriyle ilgili yaptığı açıklamada, “Arsa Ankara’yı, başta deprem riskini ve daha sonra da doğa ve sağlık konularını düşünerek geliştirdik. Ayrıca projemiz doğa çocuk oyun ve deneyim alanları, çok amaçlı spor alanları, sanat atölyeleri, sosyal ve eğlence alanları ile donatılmış şekilde projelendirildi.” dedi.

Ülkemizde yaşanması muhtemel bir deprem nedeniyle yaklaşık bir yıl önce bu projenin hazırlıklarına başladıklarını anlatan Öztürk, sözlerine şöyle devam etti:

“Asrın Felaketi’ olarak adlandırılan ve 11 ilimizi etkileyen depremde hayatını kaybeden tüm canlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Allah’ım bir daha böyle acıları bu millete yaşatmasın. Deprem maalesef ülkemizin bir gerçeği ve hepimizin üzerinde olumsuz ekonomik ve psikolojik etkileri var. Olası bir depreme, binalarımızın depreme dayanıklılığını arttırarak hazırlanmanın yanı sıra yaşadığımız bölgelerin alacağı hasarı da düşünerek yaşamlarımızı sağlıklı, güvenli ve konforlu bir şekilde sürdürmek için yeni yaşam alanları da hazırlamalıyız. Bu sebepledir ki başkent Ankara’nın tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerine sahip ilçesi Beypazarı’nda Arsa Ankara projesini satışa çıktık.”

Hali hazırda satışa sunmuş oldukları Dikili, Avşa ve Assos projeleri ile yatırımcılar için erişilebilir bütçelerle kazandıran arsa projelerinin satışını gerçekleştirdiklerini kaydeden Öztürk, ArsaVev olarak Türkiye’de bu alanda önemli bir açığı kapattıklarını sözlerine ekledi.