EKMAS Group’tan İz Bırakan Projeler

EKMAS Group sponsorluğuyla yayın hayatına başlayan İz Bırakanlar programı, ilk bölümü ile izleyenleri ekran başına kitledi. 

Gülşah Çınar ve Olcay Kutluca’nın sunumuyla gerçekleşen programda çalışmaları, görüşleri ve projeleri ile farklı sektörlerde iz bırakan başarılı ve uzman konukları ağırlanacak.

Programının ilk yayın konuğu arsaVev Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Öztürk ve Ertem Şener oldu. 

Gayrimenkul sektöründe başarıları ile adında sıkça söz ettiren Bülent Öztürk, sektöre dair önemli bilgilere yer verdi. 

Konut Arzında Büyük Düşüşler

Özellikle pandemi döneminden itibaren konuta arzın önemli ölçüde azaldığını vurgulayan arsaVev Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Öztürk, ülkemizde göçler sebebiyle yaşanan nüfus artışı ve hane halkı sayısının azalması sebebiyle her sene 750 bin konut üretilmesi gerektiğini aktardı. Öztürk, “2020 yılından itibaren biz bu sayıları tutturamadık. Tedarik zincirinden kaynaklanan aksaklıklar ve dolar kurunun dalgalı durumu ile konut yapımında önemli düşüşler kaydedildi. Önlenemez şekilde artan kira fiyatları ile de hali hazırda büyük belirsizlikler ve bu alanda büyük bir buhran var.” Dedi. 

Gayrimenkulun İki Yüzü

Gayrimenkul denildiğinde ilk akla gelen Konut ancak sadece konuttan oluşmayan bu sektörde arsa trendi yükselişte.  

Gayrimenkul sektöründe uzman Öztürk, bu yükselen trendin sebeplerine ve sonuçlarına dair önemli bilgiler paylaştı. 

2023 yılının ilk 6 ayında gayrimenkul sektöründe satışı gerçekleşen 2 gayrimenkul ürününden birinin arsa olduğunu aktaran Öztürk, insanların arsayı tercih etme sebeplerine dair önemli ayrıntılar paylaştı. 

“Pandemiden dolayı doğal yaşama dönmek isteyenler ve arsa alımını konut için basamak olarak görenlerden oluşan iki farklı tipte alıcı mevcut. Arsa alımını konut için bir fırsat olarak görenler genellikle büyük şehirlere yakın lokasyonları tercih ediyorlar. arsaVev gibi arsa alımında vadeli satış yapan şirketlerden tercih edenler arsa bedelini ödedikten sonra ev yapımına geçiyorlar. Böylelikle kolay bir şekilde konut sahibi olmanın yolu açılmış oluyor.”

Depreme Karşı Güvenli Yatırım

Bir deprem ülkesi olan Türkiye’de tarih boyunca yaşanan acı depremlerden korunmak isteyenlerin sayısının arttığını söyleyen Öztürk, 6 Şubat Gaziantep ve Hatay depremlerinden sonra arsa satışının büyük ivme kazandığını sözlerine ekledi.

Türkiye’nin En Değerli Lokasyonlarında Yatırımlık ve Yaşarımlık Fırsatlar

EKMAS Yatırım projelerinin satış ve pazarlama kanalı olan arsaVev, Türkiye’nin en değerli lokasyonlarında yer alan altyapısı tamamlanmış, sosyal alanlarla zenginleştirilmiş arsaları müşteriler ile buluşturmakta.

arsaVev’in müşterilerine sunduğu projelere dair detaylara yer veren Öztürk, projelerin bulunduğu bölgelerin kültürel özelliklerine uygun sosyal donatılara yer verdiklerini iletti.

Öztürk,” Türkiye’de çok fazla lokasyonda arsa satışı yapıyoruz. Denize sıfır arsa projelerimiz bulunmakta. Bölgesel gelişime katkı sağlamak için sosyal alanlarını da biz yapıyoruz. Assos’ta cennet gibi yerde arsa projemiz var. 170 bin metrekarelik bir arazide 400 civarında parselden oluşuyor. Deniz manzaralı projelerimize ek olarak Arsa Dikili projemizde yer alıyor.

Kaz Dağları’nda Saff KAZDAĞLARI adında tamamen doğal yaşamı desteklediğimiz, doğal bölünme şekli voronoi ile parsel bölümlemesi yaptığımız içerisinde butik bir otelin de olduğu mimarinin, doğal yaşamın, sosyal alanların en saff hali olan projemiz bulunmakta. Bunun yanında başkentimizin daha önce hiç yıkıcı deprem yaşamadığı, tarihi dokusuyla göz kamaştıran Beypazarı ilçesinde ve Ezine, Kuşadası gibi tarihi özellikleri ve doğal güzellikleriyle adından sıkça söz ettiren tatil beldelerinde projelerimiz yer alıyor.”