Fenerbahçe’den Özel Gece: Birlikte Varız

Fenerbahçe Kulübünün sponsor olan şirketlere özel organizasyonu Birlikte Varız etkinliği 11 Eylül Pazartesi tarihinde Kuruçeşme Divan’da gerçekleşti. 

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç öncülüğünde gerçekleşen özel gecede sektörün duayen şirketlerinden önemli isimler katıldı. 

Ana Sponsorlar Ülker, Otokoç, Beko, Opet, HDI Sigorta, Alagöz, Doğuş, Tüpraş, Petrol Ofisi, DS Energy, Göksal Paslanmaz, Aygaz, Pasha başta olmak üzere, Fenerbahçe Petrol Ofisi Kadın Futbol Takımı’nın şort ve konç sponsoru arsaVev ve diğer sponsorlarda geceye takdim etti. 

Bir Efsanenin Doğuşu

Türk sporunun yetiştirdiği gurur nişanelerinden biri olan Fenerbahçe için resmi sitelerinde İstanbul’un Kadıköy yakası: Allah’ın yeryüzünü yaratırken kesinlikle ayrıcalıklı davrandığı yöre olarak tanımlanan Kadıköy’ün ruhundan ilham alınarak kurulduğuna vurgu yapılır. Nitekim Türkiye’de futbol başta olmak üzere diğer açık hava sporlarında çevresel koşulların büyük payı vardır. 

Takvimler 1899 yılına geldiğinde Stockings FC ismi altında bir araya gelen futbol sevdalısı gençlerin 1907 yılında Fenerbahçe Futbol Kulübü olarak spor hayatlarına devam ettikleri görülür. İstanbul’un işgal yıllarında Türk takımları ve işgalci gruplar arasında yapılan müsabakalarda 41 maçta sadece 2 mağlubiyetle milli duyguları perçinleyen Fenerbahçe Kulübü tarihi boyunca pek çok başarıya öncülük etmiştir.

“Spor ve Sporcuya destek Bizim Önceliğimiz”

116 yaşında olan efsanevi kulübün Kadın Futbol kolunu desteklemekten gurur duyduklarını belirten arsaVev Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Öztürk, Atatürk’ün tuttuğu takım olarak da bilinen Fenerbahçe’yi desteklemenin yanısıra, Türkiye’nin adını uluslararası arenada da duyuran sporcularımıza her zaman destek olunması gerektiğinin altını çizdi.