Gayrimenkule Yeni Bir Soluk Getiren arsaVev, Ekotürk’te

Ekotürk ana haberin konuğu olan arsaVev Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Öztürk, gayrimenkul sektöründe arsa ve konut yatırımına dair önemli noktalara değindi. 

Gayrimenkul sektörüne yeni bir soluk getiren “markalı arsa” konseptiyle projeler pazarlayan arsaVev markası, Türkiye’nin gözde lokasyonlarında, imarlı ve hemen tapu teslim avantajlarıyla sektörü domine etmeye devam ediyor. 

Finans alanında 16 sene yöneticilik yapan Öztürk, gayrimenkul sektörüne geçişiyle ilgili sürecini aktardı. Öztürk, “2000-2016 yılına kadar finans alanında yöneticilik yaptım. Bu deneyimim ardından By doping adında pazarlama alanında ekibim ile bir atılım yaptık. 2019 yılında konut satışlarının düşmesiyle birlikte firma olarak küçük gayrimenkul ürünlerine eğildik. 11 arsa projesiyle 11.700 kişiyi arsa sahibi yaptık. 2022 yılında arsaVev markası olarak 35 yıllık tecrübeye sahip EKMAS Yatırım ortaklığında güzel bir iş birliği gerçekleştirdik. Assos, Dikili, Beypazarı, Kaz Dağları, Avşa ve Kuşadası’nda EKMAS Yatırım’la birlikte çalışmaya devam ediyoruz.”

Konut Yatırımına Alternatif Yatırım

Özellikle konut alımında finansal zorluklarla karşılaşan müşterilere alternatif ürettiklerini söyleyen Öztürk, son yıllarda hem ülke olarak hem de dünya genelinde yaşanan pandemi, deprem ve uzaktan çalışmanın hayatlarımızda geri dönüşü olmayan değişimler yaratmasıyla insanların kırsala yöneldiğini iletti.  “Biz konut yatırımı yapmada, konuta erişimde finansal zorluklar yaşayan müşterilere hitap ediyoruz. Pandemi ve yaşanan depremler sebebiyle insanlar güvenli konuta ihtiyaç duymaya başladı ve bu konuda farkındalık da arttı. İnsanlar imarlı arsa satın alarak ve süreç içerisinde üzerine ev inşa ederek konut sahibi olabiliyorlar.” 

“Asrın Felaketi Bizi Güvenli Bölgeye İtti”

2020 yılındaki pandemi ve bu süreçte yaşanan 3 büyük deprem ve uzaktan çalışma hayatı, insanları şehirden uzaklaştırıp daha kırsal ve müstakil yaşama ittiğini aktaran Öztürk, yapılan araştırmaların şehir merkezlerinden ziyade kırsal bölgelerin daha çok oranda değerleneceğini gösterdiğini vurguladı.

Gözde lokasyonlarda projelerin devamı geleceğini ve bu sürecin üzerinde güçlü bir ekip ile çalıştıklarını aktaran Öztürk, hali hazırda satışta olan projelere dair bilgilere yer verdi. “Müşterilerimiz, Assos bölgesinde doğal yaşamın içerisinde, bahçesinde zeytin ağaçlarının ve sosyal alanların olduğu, yerleşimcilerin zeytin işliği üretim merkezinde hakiki zeytin yağları üretebilecekleri, 500 metrekarelik %10 emsale sahip eko imarlı arsa sahibi olma ayrıcalığına erişmektedirler. Arsa Ankara projemize özellikle asrın felaketinden sonra yoğun talep geldiğini tespit ettik. Her noktası ayrı tarihi ve doğal güzelliklerle çevrili olan başkentte konut imarlı proje sahibi olmak müşterilerimizin ilgisini çekmektedir.”

Dikili ve Avşa projeleriyle denize sıfır, yazlık ev konseptiyle arsa satışlarına devam ettikleri söyleyen Öztürk, bütün projelerde çeşitli sanat alanlarına, sosyal donatılara ve atölyelere yer verildiğini ve bu faaliyetlerin özellikle üzerinde durdukları nokta olduklarını vurguladı.

“En Özel Projemiz Saff KAZDAĞLARI”

Avrupa’nın oksijen miktarı açısından en önemli lokasyonlarından biri olan Kaz Dağları’nda 60.000 metrekare boş alanda EKMAS Yatırım tarafından ağaçlandırıp projelendirildiği çok önemli bir projenin ön satışlarına geçtiklerini aktardı. Öztürk, “20-30 yıl öncesine dönüp uydu görselleriyle bölgeyi analiz ettik. Bu bölge ağaçların seyrek olduğu bir alandaydı. Proje bitiminde bölgeyi binlerce fidan ağaç ile yeşillendirip Kaz Dağları’nın ruhuna uygun hale getireceğiz. Ayrıca parsel bölümlemesinde yine doğadan ilham alıp “Voronoi Tekniği” olarak da isimlendirilen ve doğanın yaratıcı matematiği kullanılarak yapılan parsel ayırma işlemine yer verdik. Geri dönüşüm felsefesiyle oluşturulan konut tipolojisinin yine bu kadim dağa uygun olan ve çok değerli danışmanlarla mimari ve sosyal alanların oluşturulduğu niş bir projeyi de portföyümüze eklemiş bulunmaktayız.” Dedi.

arsaVev Projelerine Güvenli Dokunuş

EKMAS Yatırım öncülüğünde arsaVev projeleri, İnşaat Mühendisi ve Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki danışmanlığında geliştirildiğini söyleyen Bülent Öztürk, geçmişte yaşanan acı tecrübeleri gelecekte düzeltip bir daha yaşanmaması adına büyük bir titizlikle çalıştıklarını vurguladı.