Hem Ekolojik Hem Ekonomik Arsa Ekoezine

Mavinin ve yeşilin dans ettiği topraklarda hem ekolojik hem de ekonomik, projelendirilmiş arsa sahibi olmak ister misiniz?

EKMAS Yatırım tarafından geliştirilen en son proje Ekoezine, Çanakkale’nin Ezine ilçesi sınırlarında 190.000 metrekare arsa alanı içerisinde geliştirilmiştir. Sürdürülebilir yaşamı destekleyen Ekoezine yaşam felsefesi, doğayla uyumlu ve çevreye duyarlı bir yaşam tarzını benimseme felsefesidir. 

Ekoezine doğayla uyumlu olmanın önemine dikkat çeker. Sürdürülebilir uygulamalarıyla yeni sakinler başta olmak üzere yediden yetmişe herkesin, gelecek nesillere topyekün temiz bir çevre miras bırakma arzusunu artırmak ister.

Ekoezine arsa projesi, ağırlıklı olarak sürdürülebilir malzemeler kullanılarak yapılacaktır. Ekoezine Yaşam Felsefesi, geri dönüşüm uygulamasının önünde saygıyla durur. Çünkü biliyoruz ki sürdürülebilirliğin yaygınlaşması, bizlerin, tüm insanlığa borçlu olduğu bir uygulamadır.

Felsefesinde ekonomik yaşama da vurgu yapan Ekoezine, bireylerin ve toplumların ekonomisini gözetirken, sürdürülebilirlik, adalet, verimlilik ve istikrar gibi ekonomik prensipleri dikkate alır. Aynı zamanda, çevre dostu ve sosyal olarak sorumlu ekonomik faaliyetlerin teşvik edilmesiyle dengeli ve sürdürülebilir bir ekonomi oluşturmayı amaçlar.

En Yeşil Sanat 

Ekoezine’de yeni yerleşimcileri bekleyen en önemli dokunuşlardan biri şüphesiz Arazi Sanatı olarak da bilinen ekolojik sanat atölyeleridir. Dünya, alan ve kavramsal olaylarla ilgilenen, aktivist yaklaşım içeren, sembolik bir doğa sanat alanlarıdır. 

Bu sanat türünde tabiatta bulunan, bizzat doğa ananın oluşturduğu sanatsal parçalardan olan buz, yaprak, ağaç dalları, çiçekler, otlar ve çeşitli şeylerden oluşturulan eserler, yine doğal alanda sergilenir. Ekoezine’de tasarlanan atölyelerde sanat danışmanları eşliğinde yeni bir sanat dalı öğrenebilirsiniz. Ayrıca Çanakkale’nin eşsiz tarihi ve kültürel değerlerini yansıtan ortak üretim ve aktivite alanlarında sevdiklerinizle kaliteli ve konforlu zamanınızın keyfini çıkartırsınız.