Kaz Dağları’na Ziyaretçi Akını

Doğal güzellikleri, muhteşem mimariye sahip köyleri, tertemiz havası ve zengin tarihi geçmişiyle yerli ve yabancı gezginlerin ziyaret ettiği önemli lokasyonlardan biri olan ve önemli danışmanları, felsefesi ve sürdürülebilir çevre politikaları ile dikkat çeken proje Saff’ın da yer aldığı Kaz Dağları’nın ünlü simgesi Cam Seyir Terası, bu yılda ziyaretçi akınına uğradı. 

Kaz Dağları’nın ünlü simgelerinden biri olan Şahindere Kanyonu yamacına yapılan Cam Seyir Terası gezginlerin ve doğa severlerin en önemli duraklarından biridir.

Şahindere kanyonu üzerinden görkemli Kaz Dağları ve Edremit Körfezi manzarasının tadını çıkaran ziyaretçiler, çelik ve camdan yapılan Cam Seyir Terası sayesinde adrenali doruklarda hissediyorlar. Kaz Dağı Milli Parkı’nın yakınında olması ile kamp faaliyetleri ve doğa fotoğrafçılığı gibi aktivitelerle de dikkat çeken teras, maviyle yeşilin dansını izleyebileceğiniz en güzel noktayı oluşturuyor. 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından 836 rakımlı Şahindere Kanyonu üzerine inşa edilen Cam Seyir Terası, 2019 yapılmaya başlanmıştır. 2 yıl süren inşanın ardından harika manzarası ve turistlere sunduğu aktiviteler ile büyük beğeni toplayan terası 12 ay boyunca ziyaret edilebilirsiniz.