Saff KAZDAĞLARI Köy Ürünleri Merkezi

Köy yaşamının bereketli topraklarından gelen taze, doğal ve organik ürünler, Saff KAZDAĞLARI Köy Ürünleri Merkezi’nde buluşuyor. Bu özel merkez, köylerimizin geleneksel el emeği ürünlerini ve doğal tarım ürünlerini sizinle buluşturmayı amaçlamaktadır. Sağlıklı beslenme ve doğaya saygılı olma felsefesini benimseyenler için ideal bir alışveriş noktasıdır.

Ödüllü mimarlar ve aynı zamanda akademisyen olan Deniz Aslan ve DS Mimarlık ekibi ile Saff KAZDAĞLARI sakinleri için Kaz Dağlarının doğasından ilham alınarak oluşturulan sosyal alanlar ve peyzaj düzenlemelerinin içerisinde yer alan Köy Ürünleri Merkezi, kültürel sembollerin ve doğal lezzetlerin buluşma noktasıdır. 

Köy Ürünleri Merkezi, Kaz Dağları eteklerinde yer alan köylerimizin kültürünü ve birlikteliğini Saff KAZDAĞLARI’na taşıyacak. Merkezde doğal tarım yöntemleriyle yetiştirilen meyve ve sebzeler, süt ve süt ürünleri, yöreye özgü ve sadece bu topraklarda yetişen mantar türleri, şifalı ballar, hakiki zeytinyağları ve daha bir çok taze ürün bulunacak.

Köylerimizin çalışkan ve girişimci kadınlarını ve yerel üreticileri bir merkezde buluşturan alanımızda kültürel değerlerimizin nişaneleri olan el dokuması halılar, seramikler, göz nuru ahşap oyması ürünler ve zanaatkarların ellerinde hayat bulan daha pek çok eser yer alacak.

Her bir tezgâhta ayrı bir hikaye barındıracak olan Köy Ürünleri Merkezi, Kaz Dağlarının ruhunu “Saff” felsefesiyle harmanlayacak.

Saff KAZDAĞLARI’nda Köy Ürünleri Merkezi’nin yanı sıra, eşsiz deneyimler ve kazanımlar elde etmek isteyen sakinler için 20’den fazla sosyal alanlar tasarlandı. Bu sosyal alanlar;

Otel ve Sosyal Tesisi, Etkinlik Meydanı, Köy Pazarı, Köy Bakkalı, Kafeler, Vegan Restoranlar, Şarap Tadım Merkezi, Otopark, Elektrikli Araç Noktası, Bisiklet Tamir Noktası, Toplanma Alanı, Çocuk Oyun Alanları, Evcil Hayvan Sosyal Alanı, Ortak Teknik Alanlar ve Servis Birimler, Endemik Bitkiler Merkezi, Zeytin İşliği, Ata Tohumları Deposu, Bostan, Meyve Ağaçları Bahçesi, Ritim ve Müzik Atölyesi, Sanat Atölyesi, Yoga ve Nefes Çalışma Atölyesi, Orman Gezi Merkezi, Glamping Bilgi Merkezi, Açık Spor Alanları.

Saff KAZDAĞLARI, en Saff lezzetleri sunup en Saff deneyimlerinizi unutulmaz kılar.