Yılın Lüks Doğal Yaşam Projesi Saff KAZDAĞLARI

Türkiye Lider Marka Ödüllerinin sahiplerini bulduğu gecede Yılın Lüks Doğal Yaşam Ödülü’nü Saff KAZDAĞLARI almaya hak kazandı. 29 Mayıs 2023 tarihinde Bomonti Hilton’da gerçekleşen galanın sunuculuğunu Emre Kınay ve Nefise Karatay yaptı. İş ve sanat dünyasının önde gelen isimlerinin katıldığı özel gecede, Yılın Lüks Doğal Projesi Ödülü, EKMAS Yatırım CEO’muz Barış Soydan’a takdim edildi. 

Lüksün En Saff Hali

Alanında uzman danışmanlar, deneyimli kadro ve ödüllü mimarlar tarafından tasarlanan Saff KAZDAĞLARI projesi, değerli jüriler tarafından Yılın Lüks Doğal Yaşam Projesi ödülünü almaya hak kazandığı gala gecesinde EKMAS Yatırım CEO’su Barış Soydan konuşma yaptı. Bu gecenin, yaptığı işin hakkını verenlerin gecesi olduğunu ileten Soydan, sözlerine şöyle devam etti.

“35 yılı aşkın süredir gayrimenkul işini yapmaktayız. Her projemizde çevreye duyarlı, sürdürülebilir politikalar ve karbon ayak izi çerçevesinde uygulamalar hayata geçirmeye dikkat ediyoruz. Bizler için niş bir proje olan Saff KAZDAĞLARI’nda da bu hassasiyetimize önem vererek ekibimizle birlikte 9 ay bu proje özelinde çalıştık. Ünlü Mimar Kengo Kuma imzası taşıyan Glamping’ler inşa ediyoruz, ödüllü peyzaj ve mimari ekipler ile çalışmalar yürütüyoruz. İnsan sağlığı ve güvenliğini her şeyden üstün tutuyoruz, bu sebeple İnşaat Mühendisi ve Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki ile çalışıyoruz. Ortak alanlar ve sosyal donatılar için güneş enerjisi de kullanmaya başlayacağız.” 

Konuşmasında Kaz Dağları’nın coğrafi özelliklere vurgu yapan Soydan, İda Dağları ile nasıl bütünleşebilecekleri noktasında büyük bir ekip ile çalışma yaptıklarını iletti. Soydan, “Bir tane dahi ağaç kesmedik. Aksine projeye yüzlerce ağaç dikeceğiz. Biz doğaya uyumlanmaya gideceğiz. Bu ödülü bize layık gördüğünüz için çok teşekkür ederiz. Bu ödülü 256 çalışanımız adına almaktayım.” Dedi.